Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce Hlboké

Divadelný spolok J. M. Hurbana

 

 

Z činnosti:

 29.4.2017   -  repríza  divadla Stostupňové pálené

4.-5.3.2017 - premiéra nacvičeného divadla od autora Emila Žáka  - "Stostupňové                                pálené".

 23.4.2016  - VČS bola v zasadačke OcÚ. Členovia divadla ochotne pomáhajú pri  organizovaní divadelných predstavení odohraných JDS a organizujú rôzne zájazdy na divadelné predstavenie v  Nitre, Trnave alebo Bratislave.

18.4.2015 - sa uskutočnila VČS. Divadelný spolok spolupracuje i naďalej s ostatnými organizáciami a do svojich radov prijíma nových členov. Hoci sa im tento rok nepodarilo nacvičiť divadlo,  úzko spolupracovali s organizáciou JDS, ktorá nacvičila divadlo „Vrtochy starej mamy“ od autorky Berty Waterstradtovej, v ktorom si zahrali i členovia  divadelného spolku.

22.2.2014        Detské predstavenie "V každom kúte beťár". Foto tu.

29.-30.6.2013 Predstavenie "Ženba Ďura Šúplatu". Foto tu.

13.4.2012        Hosťujúci KUS ZVOLEN KULPÍN zo Srbska s hrou "Frajerčenia na Tretej ulici"

21.1.2012        Detské predstavenie v spolupráci so ZŠ "Ďuro Truľo"

 

 

V I T A J T E !

 

   Divadelný spolok J. M. Hurbana v Hlbokom vznikol v roku 2003 ako občianske združenie. Je pokračovateľom dlhoročnej ochotníckej divadelnej činnosti v obci. Poslaním spolku je vytvárať podmienky pre neprofesionálnych divadelníkov pri vlastnej tvorbe a prezentácii divadelného umenia. Za týmto účelom realizuje predovšetkým divadelné predstavenia a chce získavať mládež a deti ako nositeľov rozvoja a uchovávateľov divadelnej tradície, miestnych zvykov, obyčají a ľudového odevu.
90. ročná div. história v našej obci je spracovaná v publikácii Ochotnícke divadlo 1920 -2010.

S divadelnými hrami ochotníci prezentovali svojho koníčka i Hlboké ešte pred vznikom spolku nielen doma, ale i v blízkom a ďalekom okolí. Preto Záhorské osvetové stredisko vo februári 2010 navrhlo divadelný spolok, pri príležitosti 90.výročia ochot.divadla v Hlbokom, na ocenenie za prínos v oblasti kultúry v rámci Trnavského samosprávneho kraja. Návrh znel:

- za divadelné predstavenie  Trinásta hodina (réžia E.Žák), s ktorou sa z Malej scénickej žatvy postúpilo na celoslovenskú prehliadku,

- za div. predstavenie Ženský zákon (réžia V.Kovár), odohrané i v okolitých obciach,

- za div. predstavenie Kubo (réžia E.Žák), s ktorým spolok prezentoval región Záhorie v DAB Nitra a v Divadle J.G.T. vo Zvolene,

- za udržiavanie tradície ochotníckeho divadla v obci.

 

 image294.jpg

Slávnostné odovzdávanie ocenení sa konalo 13.mája 2010 pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí. Pamätnú medailu z rúk predsedu TTSK Tibora Mikuša prevzal E. Žák v Zrkadlovej sieni Divadla Jána Palárika v Trnave.

  image295.jpg 

   Divadelné súbory, ktoré sa v rokoch 2007 – 2010 zúčastnili festivalu Senická divadelná horúčka boli Záhoráckým divadlom zo Senice navrhnuté na udeľenie tzv. “Záhoráckého obúda“. Náš divadelný spolok bol nominovaný za inscenáciu Jaká bolest - taká mast (réžia V.Kovár). Verdikt poroty znel:„Velavážená porota Záhoráckých a Moravsko – Slováckých akademikú sa po dúhém uvažováňú, rozhodováňú aj zubama škrípaňú rozhodua udelit Záhoráckého obúda za dúhodobú divadelnú ochotňickú činnost a vícgeneračnú príkladnú spoluprácu Divadelnému spolku J. M. Hurbana.“ Oceňovanie sa uskutočnilo 22.januára 2011 v Hodoníne, v rámci 2.ročníka Divadelného maškarátu. Cenu za spolok prevzala A. Kovárová.
 

 
TRUC  NA  TRUC  alebo  ČARY  A  KÚZLA

Zábery zo skúšky pripravovaného predstavenia Truc na truc

 

Zábery z predstavenia  Truc  na truc

 

Ostatné fotografie z predstavení si môžete pozrieť vo fotogalérii.

 


 

webygroup

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

Za obsah zodpovedá
Obecný úrad Hlboké


8506170

Úvodná stránka