Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce Hlboké

Staršie oznamy 2

Daňové priznanie k dani z nehnuteľností za rok 2017

Upozorňujeme občanov, ktorí v roku 2016 nadobudli nehnuteľnosť (nákup, darovanie, dedičstvo), prípadne im zaniklo vlastnícke právo k nehnuteľnosti, že sú povinní podať v termíne do 31. 1. 2017 daňové priznanie. Daňové priznanie k dani z nehnuteľností sa podáva na Obecnom úrade v Hlbokom, kde sú k dispozícii tlačivá.


 

Nová kniha o Záhorí

Záhorie z neba.jpg

Oznamujeme občanom, že si môžu zakúpiť novú publikáciu o Záhorí pod názvom: "ZÁHORIE Z NEBA". Kniha obsahuje letecké fotografie najzaujímavejších miest a obcí na Záhorí. Sú v nej i letecké fotografie a prezentácia našej obce. Bežná cena knihy je 19.90 €, na Obecnom úrade v Hlbokom si ju môžete kúpiť za 15 €.


 

170. výročie narodenia Svetozára Hurbana Vajanského

Svetozár Hurban Vajanský.jpg

V pondelok 16. januára 2017 si pripomíname už 170. výročie narodenia slovenského spisovateľa, publicistu, literárneho kritika a politika Svetozára Hurbana Vajanského. Narodil sa ako najstarší syn Dr. Jozefa Miloslava Hurbana dňa 16.1.1847 na Pamätnej fare v Hlbokom. Vzdelanie získal v Hlbokom, Modre, Tešíne, Stendale v Nemecku a zmaturoval na gymnáziu v Banskej Bystrici. V štúdiu pokračoval na právnickej akadémii v Bratislave, vzdelanie si dopĺňal i v Budapešti.

V roku 1878 bol povolaný do armády, stal sa redaktorom v Martine (Národnie noviny) a neskôr aj ich šéfredaktorom (od 1906). Pôsobil tiež ako interný spolupracovník časopisu Orol, neskôr od roku 1881 obnovil vydávanie časopis Slovenské pohľady, okolo ktorého sústredil literárny a kultúrny slovenský život. Od roku 1894 bol až do smrti tiež tajomníkom ženského spolku Živena.

     Viackrát bol uväznený za svoju novinársku a publicistickú činnosť, veľa cestoval (Rusko, Praha, Budapešť, Viedeň, Mníchov). Začiatkom 80-tych rokov 19. storočia sa stal vedúcim zjavom mladej generácie. Prispelo k tomu aj to, že bol najstarším synom predstaviteľa štúrovskej generácie Jozefa Miloslava Hurbana. Bol tiež členom študentského spolku Naprej, popredným činiteľom SNS a odporcom hlasistov. Zomrel 17. augusta 1916 a pochovaný je na Národnom cintoríne v Martine.


 

COUNTRY BÁL 2017


 

RETRO

Vstupenky na RETRO je možné zakúpiť i na Obecnom úrade v Hlbokom


 

Spoločný zápis detí do Pamätnej knihy obce narodených v roku 2016

V sobotu 28. januára 2017 sa na Obecnom úrade v Hlbokom uskutočnilo Privítanie nových občiankov do života. Do Pamätnej knihy obce bolo zapísaných 9 detí a to, Jakub Anderle, Simon Belan, Martin Kuchta, Tomáš Macek, Maxim Miča, Nikolas Mudronček, Amália Pechová, Mária Sasuová a Jakub Šulla. Všetkým deťom želám veľa šťastia, zdravia, Božieho požehnania, aby sa im splnili všetky sny a túžby, aby dokázali nájsť a naplniť zmysel svojich životov. Verím, že Hlboké bude pre nich aj pre rodičov vždy dobrým a milovaným domovom. Fotografie zo zápisu nájdete vo fotogalérii.        starosta


 

 

Detský karneval


 

Hasičský ples 2017


 

129. výročie úmrtia Dr. J. M. Hurbana

V utorok 21.2.2017 si pripomíname už 129. výročie najvýznamnejšej osobnosti našej obce, Dr. Jozefa Miloslava Hurbana. Pozývam všetkých občanov, aby sme si spoločne položením venca a zapálením sviečok uctili tohto velikána nášho národa. Stretneme sa v utorok 21.2.2017 o 17:00 hod. pri mohyle.

starosta


 

Pozvánka na divadelné predstavenie


 

Napísali o nás

Stostupňové pálené

Pôsobil tam Jozef Miloslav Hurban a dnešný starosta sa na neho podobá, tak si ho zahral v dokonalom predstavení. Reč je o dedinke Hlboké a chcem vám povedať o divadelnej hre, ktorej scenár by im mohlo závidieť aj národné.

Aj amatérsky herec má trému. Možno aj trošku väčšiu ako profesionál, pretože ten vie, že vždy sa bude mať o koho oprieť. Predstavte si ale, že sa už pár mesiacov chystáte na predstavenie. Hra je naskúšaná, kulisy pripravené, koláče napečené, kulturák pripravený, len zrazu vypadne prúd v celej dedine. Možno v okrese.

Ja ako malomestský režisér by som zrejme zošalel. Pán Emil Žák, režisér a pokračovateľ storočnej tradície divadelného spolku v Hlbokom, si poradil. Obrátil sa na dedinčanov a tí kdesi vyčarovali generátor. Chlapi ho šikovne pripojili na rozvody celého kulturáku a všetko mohlo pokračovať ako bolo nacvičené.  

Ako sme do Hlbokého prišli.

Navigácia nás zaviedla najprv do akéhosi majera. Všade tma. Poľnými cestami som auto viedol kamsi za jediným svetlom v diaľke. Už sme aj trochu meškali, tak som to hnal čo traktormi udupaná zem dovolila. Klasický kulturáčik z 50.-tych rokov bol vďaka agregátu jediným majákom v okolí. Dokonalá reklama na začínajúce predstavenie. A veď aj tak, načo inde elektrina. Podľa všetkého aj tak dedinčania, Hlbočania, boli všetci tu. Jediný plagátik na dverách ohlasoval predstavenie Divadelného spolku J. M. Hurbana: Stostupňové pálené. Viac ako nápaditý obrázok ma ale zaujal prekladový slovník. Predstavenie bude, ako inak, v záhoráčtine. Asi veľa vecí budeme rozumieť z kontextu… Teším sa. Záhoračtina je sama o sebe "dielom", ktoré navádza na vtip. 

Do kulturáčika zjavne veľa investovaného nebolo už od jeho postavenia. Nijak zvlášť to nevadilo, pretože táto stavba je na podobné akcie úplne dokonalá. Praskal vo švíkoch. Hoc sa dnes už raz hralo, aj toto večerné predstavenie bolo do posledného miesta vypredané. Kto nemal miestenku, mohol za dve eurá sedieť vzadu na laviciach, prípadne po bokoch.

Milujem pozorovať ľudí a predstavovať si, kto je v akom vzťahu s kým. Toto tu musí byť pre etnológa rajom. Matka napomína dcéru i manžela a popritom sleduje syna, s ktorouže to prišiel. Chlapi už stoja v rade na vínko, preberajú politiku, ale aj minuloročné predstavenie. Ktosi si objednal dva deci borovičky - (jasné, že cezpoľný). To tu ešte nebolo. 

Strýco sa pochválil synovcom, ktorý hrá skoro hlavnú úlohu. Tetky obliekli deti do krojov a teraz sa k nim hrdo hlásia. Všade okolo nás to záhorácky šumí. Už nás zaradili, pretože nás režisér prišiel privítať. Ale chvíľu to už vyzeralo, že sa ktosi aj príde spýtať, čo sme zač, či nám reku nepomôcť alebo radšej nedať po papuli.

Každú chvíľu ktosi, čosi prehodí a ľudia okolo sa zasmejú. Inak je  atmosféra presne ako u nás na premiére. Kým u nás tvoria študenti väčšinu na javisku a trému za nich v hľadisku má rodičovstvo, tu to vyzerá naopak.

Predstavenie začína.

Prvým veľkým prekvapením pre mňa je viac ako tridsaťčlenný súbor, ktorého vekový priemer je ďaleko po štyridsiatke a chlapi majú prevahu. 

Diváci sa usadia, utíchnu a opona sa otvorí. Trému mám aj za nich. Tak ako všetci diváci, visíme na perách hercov, aby nám neuniklo ani slovko. 

Hra bude o Hlbočanoch, či moc pijú, prečo blvajú (zvracajú) a ako to bolo s tým Hurbanom. V duchu vzdávam hold režisérovi, vybrať sa cestou historických faktov, opierať sa o rodiny, ktorých potomkovia tu dnes sedia a zároveň hovoriť o Hurbanovi, to chce fakt kumšt a odvahu. 

Možností ako to môže dopadnúť zle je mnoho. Jeho susedia sa môžu k smrti uraziť a on sa bude musieť aj s rodinou vysťahovať. Divákov môže so životopisom J. M. Hurbana unudiť k smrti a nepomôže ani vínko, čo sa tu podáva. Alebo, ako to býva na Slovensku, do hotového dielka sa môže oprieť kdejaký samozvaný tiežkritik a zlikvidovať viacročnú prácu. Tiež sa bude dať obuť do historických faktov alebo nedajbože do divadelného umenia. Lebo u nás je zvykom už aj amatérom “s láskou” vysvetľovať, ako sa čo má robiť.

Obrovský výkon malého divadielka.

Nič z toho sa ale neudeje. Viete prečo? Režisérovi, hercom a vlastne celému Hlbokému to nádherne vyšlo. Niečo viac ako dvojhodinové dielko je úžasným predstavením. Má krásne vybudované malé pointy veľkých vtipov. Základné myšlienky a historické fakty sú perfektne vyskladané do jednotného celku. História tu nie je navyše, ale krásne zapadá do kontextu príbehu. Príchod heligónky do dediny, či rola dedinského hlásnika, je tak verne zobrazená, že som mal chuť natočiť to a poslať na katedru etnomuzikológie. Dedinčania si sami zo seba milo uťahujú. Čo bolo dôležité, to spomenú, čo dôležitejšie, to rovno ukážu. Hurbana, svojho pána farára, vykresľujú ako chlapa, ktorý im síce išiel trochu na nervy, najmä keď im zakazoval piť, ale aj tak ho mali radi. Áno, bol moment, keď ho pre jeho prísnosť už hádam aj začali posielať preč, ale keď bolo treba, tak si ho zastali. A veru do poslednej chvíle za neho bojovali.

Láskavý humor dopĺňa celistvý a krásny príbeh. Nájdete tu zlú a prísnu manželku, ale dobrú gazdinú. Nájdete rovných chlapov, ale aj lenivcov. Aj si vypijú, aj vedia, že by možno nemali toľko...  Mudrlantov, ale i starcov, na ktorých názore záleží. Spomenú aj pletkárky, ale nezabudnú na to, ako sa vedia postarať o rodinu. A čo je v dedine, to tam má aj ostať. Tak ako v rodine. Príbeh ani piesne neboli v žiadnom momente zdĺhavé a ani ťažkopádne. Najmä humor okolo alkoholu a sebareflexia je v tomto dielku výnimočná. Svoj jazyk, dialekt, využívajú dokonalo a neodbočujú do súčasnosti. 

V čom sú lepší?

Tri veci by som vyzdvihol zvlášť, čo tu v Hlbokom zvládli oveľa lepšie ako profesionáli alebo ako to, čo nám púšťa televízia. 

Celé dielko bolo pretkané ozajstným a fungujúcim humorom a pri tom nikdy, ale naozaj ani v jedinom momente, sa neuchýli k žiadnemu vulgarizmu a to je dnes naozaj vzácne. Ani na moment nevypadli z hry do súčasnosti. Aj prirodzené textové zaváhania zvládli uhrať tak, že diváka vôbec nevyrušili vybočením do reality. 

A čo bolo dokonalé? Absolútne o nič im nešlo. Nemali ambíciu sťažovať si, že ich nepodporuje štát, kraj alebo na inú neprávosť. Nemali ambíciu pozývať hentakého politika alebo papaláša či nebodaj televíziu, (hoci ich dielo by si to naozaj zaslúžilo), aby si prihriali nevyhnutnú všadeprítomnú politickú polievočku. Šlo o jedinú vec. Pripraviť pre svoju rodinu, svojich susedov, dielko. Presne tak, ako to robili ich rodičia a starí rodičia. Bez akýchkoľvek ďalších nárokov, ďalších hlúpostí, politického či komerčného charakteru. Len divadlo. Čisté, krásne, jednoduché a pritom dokonalé dielko v dokonalej atmosfére.

Ako kedysi.

Ak som niekedy povedal, že by som sa chcel preniesť o 100 rokov späť a vidieť ako to vyzeralo, tak sa mi to práve splnilo. Nič, ani jediný moment v tom predstavení a v tej atmosfére nebol iný ako pred časom, kedy ich spolok vznikal. Toto a samotný scenár by mal vidieť ktosi z národného. Pretože presne toto by mohlo pomôcť uvedomiť si nám Slovákom, aký úžasný poklad máme v ľuďoch a v našej kultúre. 

Páni a dámy z Osvety, z Matice, z ministerstiev, fondov a európski úradníci. Toto je to, čo hľadáte, o čom sa stále radíte a robíte o tom konferencie. Tu a možno chvála Bohu, o vás ani netušia. Oni tým proste žijú, kým vy o tom tliachate.

(zdroj: https://cernek.blog.sme.sk/c/448965/stostupnove-palene.html)


 

Zber konárov a haluzí

Oznamujeme občanom, že od 28. februára 2017 môžu vyviesť konáre a haluze na spevnenú plochu za kultúrnym domom v smere od bytoviek. Zber sa končí 26. marca 2017.


 

II. ročník Turnaja o pohár starostu obce Hlboké 2017

Konečné poradie: 1. miesto - Slovan Šaštín U9, 2. miesto - TJ Hlboké U9, 3. miesto - FK Cerová U9 a 4. miesto - FK Senica U9. Umiestnili sme sa na peknom druhom mieste. Ďakujem naším hráčom a trénerom za reprezentovanie obce a všetkým, ktorí pomohli pri organizácii tohtoročného turnaja.       starosta

Foto: archívny záber, I. ročník turnaja v roku 2016

v nedeľu 12. marca 2017 sa uskutoční v poradí už druhý ročník Turnaja o pohár starostu obce Hlboké za účasti štyroch mužstiev: Slovan Šaštín U9, FK Senica U9, FK Cerová U9 a domáceho TJ Hlboké U9. Turnaj sa začne o 9:45 hodine príhovorom starostu obce Hlboké Ing. Miloša Čobrdu a predsedu TJ Hlboké Mgr. Petra Koprlu. Následne bude od 10:00 hodiny odštartovaný turnaj jednotlivými zápasmi. Hrá sa systémom každý s každým, v prípade rovnosti bodov rozhoduje vzájomný zápas, následne lepšie skóre. Turnaj sa odohrá za každého počasia na prírodnej tráve. Pre návštevníkov je k dispozícií na ihrisku otvorený bufet. Pre hráčov je podľa umiestnenia pripravené ocenenie v podobe medailí, najväčším lákadlom je súťaž o najlepšieho hráča, brankára a strelca turnaja. Taktiež je pripravené i občerstvenie. Na záver posledných zápasov bude mať každé mužstvo možnosť vyskúšať si kopanie pokutových kopov. Hlavným rozhodcom zápasov bude pán Daniš zo Senice. V prvom ročníku minulý rok zvíťazili chlapci z Kútov, naši boli druhí, tretí skončili chlapci z Cerovej a na štvrtom mieste MFK Skalica U9.   ·         

                                                                                                                     Autor: TJ Hlboké


 

Celonárodná spomienka na Dr. Jozefa Miloslava Hurbana

beckov 096 (2).jpg

Priamy prenos z EVANJELICKÝCH SLUŽIEB BOŽÍCH bude o 9:00 hod. na STV2. Potom budú nasledovať dokumentárne programy o J.M. Hurbanovi natáčané aj v Hlbokom.

Oznamujeme všetkým prihláseným občanom na zájazd do Beckova na Celonárodnú spomienku na J.M. Hurbana pri príležitosti 200. výročia jeho narodenia, že v nedeľu 19.3.2017 odchádza autobus z námestia pred obecným úradom ráno o 7:00 hod.. Autobus bude stáť aj v Senici na Hurbanovej ulici pred bývalou hasičskou stanicou. Cirkevný zbor v Hlbokom oznamuje, že v nedeľu 19.3.2017 služby Božie v kostole v Hlbokom nebudú, nakoľko sa koná zájazd na služby Božie do Beckova.

Zájazd do Beckova na oslavy J.M. Hurbana.jpg

Plagát Celonárodná spomienka na Jozefa Miloslava Hurbana v Beckove 19.3.2017.jpg


 

Pozvánka na seminár o Dr. Jozefovi Miloslavovi Hurbanovi


 

22. MAREC - SVETOVÝ DEŇ VODY 

22. marec bol vyhlásený ako Deň vody v roku 1992 Valným zhromaždením OSN na Konferencii  v Rio de Janeiro. Svetový deň vody sa teda oslavuje počnúc rokom 1993 v súlade s odporučeniami Konferencie OSN o životnom prostredí a rozvoji.

Členské krajiny boli vyzvané, aby tento deň venovali konkrétnym aktivitám, ktoré podporia informovanosť verejnosti o nenahraditeľnom význame vody - napríklad organizovaním konferencií, seminárov a výstav zameraných na ochranu tejto tekutiny a jej zdrojov a uplatňovanie odporúčaní Agendy 21. - Akčný program UNCED - na Konferencii OSN k životnému prostrediu a rozvoju z júna 1992 v Riu de Janeiro a vytýčili konkrétne aktivity na úrovni svojho štátu. K zvýrazneniu významu vody prostredníctvom vyhlásenia svetového dňa prišlo vo chvíli, keď vyvrcholilo znehodnocovanie viacerých vodných tokov.

Témou tohtoročného dňa vody je „Voda a udržateľný rozvoj“. Voda súvisí so všetkými oblasťami života, ktoré treba brať do úvahy pri vytváraní našej budúcnosti – zdravie, príroda, urbanizácia, priemysel, energia, jedlo, rovnosť. Je jadrom trvalo udržateľného rozvoja. Vodné zdroje podporujú znižovanie chudoby, hospodársky rast a udržateľnosť životného prostredia.

Obec Hlboké v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom v Senici pri príležitosti Svetového dňa vody 22. marca 2017 (streda), organizuje bezplatné vyšetrenie vody zo studní. Naši občania môžu priniesť vzorky vody na Obecný úrad v Hlbokom do 10:00 hod. Vzorka vody musí byť odobratá do malej čistej polyetylénovej (PET) fľaše od neochutenej minerálnej (stolovej) vody, ktorá  nebola ďalej  použitá na žiadny iný účel, ani v nej nebolo nič  skladované a nebola už  čistená, vyplachovaná – výsledky by  mohli byť skreslené. Vyšetrenie sa bude vykonávať testovacími prúžkami v ukazovateli – dusičnany a dusitany. Obec zabezpečí odvoz vzoriek do Senice na vyšetrenie a výsledky budú k dispozícii na obecnom úrade.                                                                            starosta


 

Poďakovanie

touto cestou sa chcem poďakovať Poľovníckemu združeniu Senica-Bažantnica, za jarné upratovania aj časti nášho chotára v lokalite Hlovek, ktoré členovia združenia uskutočnili v sobotu 25. marca 2017.                               starosta


 

Deň učiteľov 2017

Dnes 28. marca 2017 si pripomíname 425. výročie narodenia učiteľa národov Jána Ámosa Komesnkého. Ďakujem všetkým, ktorí odkaz Komenského napĺňajú do ušľachtilého cieľa, ktorým je harmonicky rozvinutý, vzdelaný absolvent našej škôlky a školy. Ďakujem aj všetkým, ktorí sú súčasťou školského personálu a bez ktorých by ani vyučovanie nebolo možné. Prajem vám k vášmu  sviatku  veľa šťastia, zdravie, lásky a Božieho požehnania.                       starosta


 

Pozvánka na divadelné prestavenie


 

Beh okolo Hlbokého 2017

DSCN3307 (2).JPG

Propozície 2017-page-001 (2).jpg

 


 

HURBANOV PAMÄTNÍK

FormatFactory_IMG7201 (2).jpg

Pozvánka 1, 2017.jpg

Pozvánka 2, 2017.jpg

 


 

Pripomienka 72. výročia oslobodenia obce

Pripomienka 72. výročia oslobodenia obce 6.4.2017.jpg

 

gggg.jpg

 

Pozývam všetkých občanov, aby sme si spoločne  pripomenuli 72. výročie oslobodenia našej obce. Obec Hlboké bola oslobodená dňa 6. apríla 1945 okolo 14:00 hod. Červenou armádou. Stretneme sa vo štvrtok  6. apríla 2017 o 18:00 hodine pred obecným úradom.                                                         starosta

 


 

Veľká noc 2017

Veľká noc 2017.jpg


 

Služby Božie počas veľkonočných sviatkov

Cirkevný zbor ECAV v Hlbokom pozýva vás, bratia a sestry na Služby Božie v kostole:

Kostol po rekonštrukcii strechy 2016.jpgKvetná nedeľa 9.4. 2017 o 9:00 hod. v kostole

Zelený štvrtok 13.4. 2017 o 16:30 hod. s Večerou Pánovou

Veľký piatok 14.4. 2017 o 9:00 hod. v kostole

Veľkonočná nedeľa 16.4. 2017 o 9:00 hod. v kostole

Veľkonočný pondelok 17.4.2017 o 9:00 hod. v kostole

nedeľa po Veľkej noci 23.4.2017 o 9:00 hod. v kostole

2. nedeľa pov Veľkej noci 30.4.2017 o 9:00 hod. v kostole

Všetkým prajeme požehnané Veľkonočné sviatky, mnoho radosti zo vzkrieseného Pána, nech vás naplní svojim pokojom, ktorý premáha svet. Amen


 

Zápis do Materskej školy

scan0002.jpg

scan0003.jpg


 

Zápis do 1. ročníka

pozvánka na zápis 2017.jpg


 

Pozvánka do divadla

20170412_134155.jpg


 

Krojované stavanie mája 

DSC_1972.JPG

Touto cestou sa chcem poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na stavaní mája v Hlbokom. V prvom rade deťom a pani učiteľkám z MŠ a ZŠ za pekný kultúrny program. Pani Danke Otépkovej s rodinou za zorganizovanie tradičného krojovaného sprievodu obcou a všetkým jeho účastníkom i harmonikárom, za udržiavanie tejto našej krásnej dlhoročnej ľudovej tradície. Ďalej moje poďakovanie patrí Poľnohospodárskemu družstvu Senica za zabezpečenie mája a techniky na jeho stavanie, členom Dobrovoľného hasičského zboru v Hlbokom za pomoc pri stavaní mája a v neposlednom rade ďakujem zamestnancom obce za zabezpečenie výzdoby, občerstvenia a ozvučenia.

Snímka1.JPG


 

Deň matiek

den matiek 2017.jpg


 

Pozvánka na festival 

plagát.jpg


 

Nástupom J. M. Hurbana na faru v Hlbokom vstúpila táto obec

do dejín

3-3ff0874695377b03339e9db961b53bbc5ee79bd6.jpg

Život rozhodol, že Hurban neodišiel študovať do zahraničia a zostal na Slovensku. Aj Ľudovítovi Štúrovi to prišlo vhod. Talentovaný mladý muž sa stal jeho blízkym spolupracovníkom.

 

Bratislava 11. mája (TASR) - Človek mieni, Pán Boh a život mení a v tých zmenách má najčastejšie prsty láska. Jozef Miloslav Hurban ešte v polovici roku 1842 mienil ísť študovať do Nemecka a tak zavŕšiť svoju vzdelanostnú a intelektuálnu prípravu na celoživotný post profesionálneho evanjelického kazateľa. Taký bol dobový mrav, taká bola zvyklosť, tak to robili slovenskí študenti predchádzajúcich generácií i jeho vrstovníci a iste to tak budú robiť aj mladšie generácie. No Hurban už vtedy tušil, že jeho profesionálnym domovom nebude a ani nemôže byť len kostolná kazateľňa a veci s ňou súvisiace. Už vtedy cítil, že ho čaká neľahký a neplatený post národného buditeľa, spisovateľa, redaktora a veru i revolucionára. 

Na štúdium si už stihol nasporiť dostatočnú nástupnú sumu peňazí, presvedčil aj jedného z najlepších priateľov a študentských funkcionárov z bratislavského lýcea Augusta Horislava Škultétyho, aby išli študovať vedno, dokonca aj Ľudovít Štúr prikývol na jeho rozhodnutie, no brezovský kaplán je akýsi nesvoj a rozhodnutie neustále odďaľuje. A hneď má naporúdzi celý tucet zdôvodnení. Po prvé - vyskladnenie zborníka Nitra je na spadnutie a aby z toho bola pravidelná ročenka, druhý ročník treba pripravovať už teraz, po druhé - Štúr chystá v Bratislave stretnutie najvernejších a ich rokovanie by sa malo týkať takého závažného kroku, akým je otázka literárneho jazyka Slovákov, no a po tretie - v tom rozbehnutom ochotníckom divadle v Sobotišti by sa malo pokračovať. Lenže - bez neho? Zdá sa, že tú najzávažnejšiu príčinu si v tomto čase ešte nechcel pripustiť.

Život je však veľký výmyselník - rozhodol aj v tomto prípade. Začiatkom júna 1843 kaplánovi Hurbanovi z Brezovej, o ktorom išli len tie najlepšie chýry, ponúkli farárske miesto obyvatelia záhorskej obce Hlboké. No a taká ponuka sa neodmieta. Hurban sa vtedy definitívne rozlúčil s myšlienkou na zahraničné štúdiá a ponuku prijal. Ani on, ani Hlbočania v tej chvíli ešte netušili, že týmto činom vstúpili do dejín. A to skoro okamžite.

Pretože mladosť sa snúbi s činom, slobodný mládenec Jozef Miloslav Hurban už začiatkom júla 1843 poskytol svoj nový domov na schôdzku o najposvätnejšej veci každého národa - o jazyku. V dňoch 11. - 16. júla 1843, teda prakticky celý pracovný týždeň, sa tam uskutočnila schôdzka troch vzdelaných mladých slovenských mužov, aby sa odhodlali k historickému činu.

Jaroslav Rezník to v knihe Túry do literatúry prostredníctvom Hurbanovho vnútorného monológu opísal takto: „Ešte nebol ani poriadne zariadený, keď sem prišli Ľudovít Štúr a Michal Miloslav Hodža, aby sa poradili o uzákonení spisovnej slovenčiny. Chudáci, nemali si ani na čo sadnúť, jednu stoličku musel vypožičať od suseda. Ale vykonali kus práce. Ich stretnutie, ukazuje sa, bolo vskutku historické. Dohodli sa na piedestál najvrchnejší povýšiť ´tatranskô nárečja´ slovenského ľudu, rozdelili si i úlohy. Štúr teoreticky zdôvodnil potrebu jednotného spisovného jazyka Slovákov v spise Nárečja slovenskô alebo potreba pisaňja v tomto nárečí a vypracoval i prvú gramatiku - Náuku reči slovenskej. Hodža obraňoval myšlienku Štúra a zdôvodnil potrebu nového literárneho jazyka v presvedčivom spise Dobruo slovo Slovákom súcim na slovo. A on? On sa podujal na praktickú stránku veci. Druhý ročník almanachu Nitra pripravoval na vydanie už v novej slovenčine. Konali svojvoľne, neuvážene a nepripravene? Nie. Ani jeden z nich sa necítil byť samozvancom. Či neboli aj za bardom slovenskej poézie v bernolákovčine Jánom Hollým? Boli, vysvetlili, poradili sa. A básnik? Pochopil a schválil ich počínanie.“ 

Treba dodať, že Ján Hollý v tom čase už poznal obsah prvého ročníka almanachu Nitra, ktorý zostavil a zredigoval Hurban a ktorý vzbudil medzi vzdelancami oboch konfesií veľkú pozornosť. Hoci Ján Hollý bol vtedy už skoro slepý, všetky príspevky mu prečítal jeho priateľ a kňazský kolega Martin Lackovič, u ktorého v starobe býval na Dobrej Vode. Páčila sa mu najmä koncepcia almanachu, ktorý mal päť častí: Hlasy k Nitře, Spěvy historické, Obrazy z přítomnosti, Rozmanitost básnická a Minulost. Z príspevkov to bola Hurbanova lyricko-epická báseň Osudové Nitry, Sládkovičove básne a oba prozaické príspevky, čo konkrétne znamenalo prózu J. M. Hurbana Svatoplukovci aneb pád Říše Velkomoravské a historickú povesť Janka Kalinčiaka z čias kráľa Mateja Bozkovci. Neveľmi reagoval na uverejnenie básní už vtedy známeho českého básnika Karla Hynka Máchu a už vôbec sa mu nepáčilo, že príspevky boli napísané a publikované po česky. No keď mu vysvetlili, že nasledujúci ročník už bude vytlačený v živej a gramaticky definovanej literárnej slovenčine, pousmial sa, ukázal na titulný list zborníka a poklepkal prstom po jeho dolnom okraji. Titulný list 1. ročníka almanachu Nitra mal totiž tento text: „NITRA. DAR dcerám a synům Slowenska, Morawy, Čech a Slezska obětovaný, vydáwana od Miloslava Jos. Hurbana, Ročnjk I / W Prešporku, čili w Břetislawě nad Dunagem. 1842. Písmem urozeného Antonina Šmida.“ Jánovi Hollému sa veľmi páčilo, že mladíci napísali „v Prešporku, čili v Bratislave nad Dunajom“, čo nebývalo v tom čase bežné. 

Život teda rozhodol, že Hurban neodišiel študovať do zahraničia a že zostal na Slovensku. Aj Ľudovítovi Štúrovi to prišlo vhod. Zo dňa na deň bol presvedčenejší, že Hurbana bude skoro každodenne potrebovať. Cesta k slovenčine bude ešte plná nástrah, ale už sa vyjasnieva a prvé kroky boli úspešné. A ak sa podarí vydať Nitru v slovenčine podľa ich predstáv, pridajú sa k nim mnohí ďalší. Najmä tí z ich generácie. Pravdou však je, a Štúr to ešte netuší, že Hurban síce myslí na Nitru a pripravuje ju, no stále častejšie chodieva do Sobotišťa. A za celý svet si nechce priznať, že jeho rozhodnutie zrieknuť sa štúdia v zahraničí asi najviac ovplyvnilo to čarovné dievča zo sobotištského javiska.

zdroj: http://www.teraz.sk/kultura/nastupom-j-m-hurbana-na-faru-v-hlboko/258917-clanok.html

 

 


 

Deň detí v Hlbokom 

deti den.jpg


 

Rekonštrukcia národnej kultúrnej pamiatky evanjelického kostola

NKP Evanjelický kostol 2017.jpg

Cirkevný zbor ECAV v Hlbokom v spolupráci s obcou podali dňa 13.12.2016 projekt na rekonštrukciu fasády kostola v rámci programu Obnovme si svoj dom na Ministerstve kultúry SR. Celkový rozpočet projektu bol 83.722 € a požadovaná dotácia bola 79.535 €. Odborná hodnotiaca komisia pridelila projektu dotáciu 20.000 € a minister kultúry Marek Maďarič pridal zo svojej rezervy ďalších 40.000 €, takže celková dotácia z ministerstva kultúry je 60.000 €. Všetky schválené aj neschválené projekty si môžete pozrieť priamo na stránkach ministerstva tu.

Cirkevný zbor ECAV v Hlbokom sa obrátil so žiadosťou o finančnú pomoc na slovenský evanjelický zbor Holy Trinity Lutheran Church v New Yorku pod vedením reverenda Michala Mišinu, ktorý na opravu nášho kostola vyhlásil zbierku a vyzberali 2.196,72 €. Cirkevný zbor má podanú i žiadosť o dotáciu od obce Hlboké vo výške 5.000 €.

V mene obce ďakujem všetkým, ktorí sa akokoľvek podieľali na získaní hore uvedených prostriedkov, najmä však ministerstvu kultúry pod vedením ministra Mareka Maďariča, slovenskému evanjelickému zboru v New Yorku, na čele s reverendom Michalom Mišinom a rodine Havlíkovej z New Yorku i pánovi Jozefovi Ligasovi za sprostredkovanie. Verím, že sa do osláv podarí kompletne zrekonštruovať fasádu kostola tak, aby mohli byť všetci Hlbočania hrdí na dedičstvo našich predkov.                        starosta


 

Vlastivedná súťaž - Poznaj svoj región

DSCN4011.JPGVíťazné družstvo zo Základnej školy Sekule

Fotografie zo súťaže nájdete vo fotogalérii. 

  hurban.jpg


 

Rozlúčka s predškolákmi v MŠ

DSCN3946.JPG

Fotografie z rozlúčky nájdete vo fotogalérii.


 

Pozvánka na festival MAS Podhoran v obci Kuchyňa

DSCN4055 (2).JPG

Fotografie z akcie nájdete vo fotogalérii.

MAS Podhoran 2017.png


 

Pozvánka na Turnaj ulíc

received_1427900843937147 (2).jpeg

Víťazné mužstvo Mláky/Záhumnie

received_1427901157270449 (2).jpeg

Ďakujem FK TJ Družstvník Hlboké za usporiadanie ďalšieho ročníka Turnaja ulíc.  starosta

Článok o podujatí nájdete na oficiálnych stránkach klubu tu.

Turnaj ulíc plagát A3-page-001.jpg


 

Ukončenie školského roka v základnej škole

20170630_082919_001.jpg

V piatok 30.6.2017 bol aj v našej základnej škole ukončený školský rok 2016/2017. Pani učiteľky žiakom odovzdali vysvedčenia a rozlúčili sme sa s tromi štvrtákmi. Želám žiakom aj pani učiteľkám, aby si cez prázdniny odpočinuli a načerpali nových síl do ďalšieho školského roka.


 

Digitalizácia obecných kroník

Obec Hlboké v rámci zachovania svojej histórie a jej sprístupnenia širokej verejnosti dala na digitalizáciu vo firme NUPSESO, a.s. tri kroniky obce.  Prvá je pod názvom Prehľad dejín, písaná strojopisom a zachytáva dejiny našej obce od najstarších čias. Druhá kronika je datovaná od roku 1951 až do roku 1989 a tretia kronika je od roku 1990 až do roku 2011. Všetky tri kroniky si môžete pozrieť tu, alebo v priečinku Kultúra - Kroniky obce Hlboké, kliknutím na názvy jednotlivých kroník.

0001_R.jpg

Kronika obce Hlboké - Prehľad dejín

Kronika obce Hlboké - roky 1951 - 1989

Kronika obce Hlboké - roky 1990 - 2011


 

Prosba o milodary na opravu kostola

Kostol 11.7.2017.jpg

Cirkevný  zbor ECAV v Hlbokom prosí dobrovoľných darcov o milodary na opravu poškodeného medeného plechu na veži kostola, rekonštrukciu hodinových ciferníkov, výmenu nových parapetných plechov na všetkých oknách a farebné nátery na oknách, ktoré sa budú natierať svojpomocne. Pri bližšom posúdení stavby z lešenia sa zistili uvedené nedostatky, ktoré pred podaním žiadosti o dotáciu neboli známe, preto sa obraciame na darcov, aby bol zámer komplexnej rekonštrukcie kostola uskutočniteľný. Finančné dary môžete odovzdať v piatok 14.7. od 8:00 do 16:00 hod. a v sobotu 15.7.2017 od 8:00 – 12:00 hod. na fare, či kedykoľvek u pokladníčky pani Anny Šullovej č. domu 265, alebo priamo na účet zboru IBAN: SK04 0200 0000 0007 5184 0182. Všetkým darcom vopred ďakujeme. Vedenie CZ ECAV v Hlbokom


 

Kontajner na šatstvo a textil

i_2954355.jpgOznamujeme občanom, že od piatku 14. júla do štvrtka 20. júla 2017 bude na námestí pred obecným úradom  pristavený kontajner na obnosené šatstvo a textil.


 

Nové číslo Hlbockých pohľadov

Hlbocké pohľady náhľad 14.7.2017.jpgOznamujeme občanom, že od pondelka 17.7. 2017 je na predaj ďalšie číslo obecných novín Hlbocké pohľady. Noviny si môžete zakúpiť na Obecnom úrade v Hlbokom. Cena výtlačku je 0,50 €. Môžete si prečítať informácie zo života obce, základnej a materskej školy, správy starostu o činnosti, duchovné okienko a spoločenskú kroniku.


 

Športové hry Jednoty dôchodcov v Hlbokom

DSCN4101 (2).JPG


 

6. ročník letného medzinárodného poetického festivalu

DSCN4123 (3).JPG

20170717 PSM.png


 

Poľovnícka zábava

plagát1-2017.jpg


 

19. Hlbocká výstava  holubov, králikov a hydiny

19. Hlbocká výstava holubov, králikov a hydiny 26. - 27.8.2017.JPG

Gratulujem všetkým víťazom a želám veľa ďalších úspechov. Ďakujem chovateľom za usporiadanie ďalšieho ročníka výstavy.                                                      starosta

scan0001.jpg


 

Oslavy 73. výročia SNP

DSCN4191 (2).JPG

Fotografie z osláv nájdete vo fotogalérii.

trnava_dobra_voda_s_14.jpgPozývam všetkých občanov na spomienkovú slávnosť pri príležitosti 73. výročia SNP. Položením vencov vzdáme vďaku a česť padlým hrdinom v Hlbokom a zúčastníme sa osláv pri pamätníku SNP v Prietrži. Stretneme sa v pondelok 28.8.2017 o 16:00 hod. pri pomníku na cintoríne v Hlbokom.  O 16:30 hod. odchádza autobus do Prietrže k Rehušom, kde sa zúčastníme pripraveného programu. Autobus je pre všetkých účastníkov zdarma. Pozvánku s programom nájdete tu.         starosta


 

Slávnostné otvorenie Turistického chodníka Dr. Jozefa Miloslava Hurbana

DSC_0544.JPG

Slávnostné otvorenie Turistického chodníka Dr. Jozefa Miloslava Hurbana.jpg


 

Poďakovanie

Ďakujem všetkým ľuďom, ktorí sa podieľali na prípravách osláv, Poľovníckemu združeniu Senica Bažantnica za mäso na guláš, dobrovoľnému hasičskému zboru za riadenie dopravy, šikovným hlbockým gazdinkám za upečenie pagáčikov a zákuskov, našim krojovaným a "hurbanovcom" za dôstojné reprezentovanie obce, cirkevníkom za upratanie kostola a fary i ostatným organizátorom a zamestnancom obce.

Záznam zo Slávnostných služieb Božích odvysielaný na STV2 nájdete tu, reportáž TA3 si môžete pozrieť tu, a reportáž TV SEN je k dispozícii tu. Reportáž z Televízie Karpaty nájdete tu.

 

Pozvánka na Spomienkovú slávnosť pri príležitosti 200. výročia narodenia J.M. Hurbana

Plagát - Spomienkové oslavy 200. výročia narodenia J.M. Hurbana.jpg


 

Poďakovanie

Poďakovanie Myjavský seniorát-page-001.jpg


 

Pozvánka na stretnutie jubilantov

Plagát-jubilanti-page-001.jpg

 


 

Zmeny cestovných poriadkov verejnej autobusovej dopravy na obdobie 2017/2018

erb TTSK.jpgVážení občania,

dovoľujeme si Vás upozorniť, že od 18. 09. 2017 do 29. 09. 2017 budú na stránke TTSK (www.trnava-vuc.sk) v sekcii doprava zverejnené návrhy nových cestovných poriadkov prímestskej autobusovej dopravy na obdobie platnosti 2017/2018 k Vášmu pripomienkovaniu. 

Vaše požiadavky zasielajte do 29.09. 2017 e-mailom alebo poštou dopravcovi, ktorý zabezpečuje svojimi linkami dopravnú obslužnosť obce (Arriva Trnava)  a na vedomie TTSK, odboru dopravnej politiky.

Kontakty:

ARRIVA Trnava, a.s.
Nitrianska 5
917 54 Trnava
e-mail: juraj.kuzma@arriva.sk

Trnavský samosprávny kraj
Odbor dopravnej politiky
Starohájska 10
917 01 Trnava
e-mail: skvorakova.magda@trnava-vuc.sk , mudra.viera@trnava-vuc.sk

List adresovaný mestám a obciam z TTSK nájdete tu.


 

Pozvánka na valné zhromaždenie

Pozvánka na valné zhromaždenie 7.10.2017 Urbár-page-001.jpg


 

Pozvánka na KROJOVÚ ZÁBAVUKrojová zábava 2017.jpg

 


 

Kontajner na nebezpečný odpad

i_2954355.jpgOznamujeme občanom, že od štvrtka 5.10. do pondelka 9.10. 2017 bude na námestí pred obecným úradom  pristavený kontajner na nebezpečné odpady, do ktorého môžete odovzdať :televízory, chladničky, rádia, videá a iné spotrebiče, olovené batérie, akumulátory, monočlánky, žiarivky, výbojky, odpady obsahujúce ortuť, odpadové oleje, farby, laky, obaly z nich, pesticídy, liečivá, kyseliny, rozpúšťadlá, hydroxidy. Upozornenie : do kontajnera NEPATRÍ objemný a komunálny odpad, pneumatiky!


 

Poďakovanie za milodary na opravu kostola

DSCN4257.JPG

Vedenie evanjelického cirkevného zboru touto cestou úprimne ďakuje všetkým darcom, ktorí obetovali na opravu kostola finančné milodary. Do dnešného dňa sa vyzberalo 6.590 €. Cirkevný zbor vyjadruje vďaku všetkým darcom, ktorí si uvedomili potrebu zachovávania duchovného i materiálneho dedičstva, čo vnímame ako úctu k predkom zachovávať slovenskú svojbytnosť. Zároveň oznamujeme, že zbierka ostáva otvorená, pre prípadné rozhodnutie ďalších darcov prispieť na opravu kostola. Po vykonaných prácach bude zverejnená komplexná investícia a použitie vyzbieraných prostriedkov.


 

Pozvánky na výstavy J.M. Hurbana

ZOS SENICA_J.M.HURBAN_VYSTAVA_INTERAKTIV.jpg

ZOS SENICA_J.M.HURBAN_VYSTAVA.jpg


 

Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2017

     Ako starosta obce sa chcem poďakovať všetkým Hlbočanom, ktorí uplatnili svoje ústavné právo a zúčastnili sa volieb do orgánov Trnavského samosprávneho kraja. Zároveň ďakujem volebnej komisii v Hlbokom za bezproblémový priebeh volieb.

     Gratulujem všetkým zvoleným kandidátom a verím, že budú poctivo a čestne pracovať v prospech občanov Trnavského samosprávneho kraja a aj našej obce Hlboké, nezabúdajúc na bohaté kultúrne dedičstvo našich predkov a uplatňujúc morálne a duchovné hodnoty v práci.

Počet voličov zapísaných v zozname voličov v Hlbokom 779.

Počet voličov, ktorí sa zúčastnili hlasovania v Hlbokom 239.

Počet platných hlasovacích lístkov odovzdaných pre voľby zastupiteľstva TTSK v Hlbokom 232.

Počet platných hlasovacích lístkov odovzdaných pre voľby predsedu Trnavského samosprávneho kraja v Hlbokom 230.

Volebná účasť v Hlbokom 30,6 %, v TTSK 24,74 % a na Slovensku 29,95 %.

Výsledky volieb do VÚC 2017 obec Hlboké.jpg

 


 

Hodová zábava

Hodová zábava 2017.jpg


 

Deň vojnových veteránov

deň_veteránov_rememberance_day (2).jpgObec Hlboké a Jednota dôchodcov Slovenska v Hlbokom Vás srdečne pozývajú na pietnu spomienku, pri príležitosti Dňa vojnových veteránov. Spomienka sa uskutoční v piatok 10.11.2017 o 11:11 hod. pri pamätníku padlých hrdinov v 1 sv. vojne pred kostolom


 


Lampiónový sprievod dedinou - 16.11.2017Prezentácia1.jpg


 

Rozsvietenie vianočného stromčeka

DSCN4553.JPG

Fotografie z podujatia nájdete vo fotogalérii.

Snímka1.JPG


 

Nová webstránka regiónu Záhorie

Snímka1.PNG

Každoročný nárast počtu ubytovaní a zvyšujúci sa počet turistov v regióne Záhorie je dôvodom k navyšovaniu aktivít Oblastnej organizácie cestovného ruchu Záhorie. Cestovný ruch je citlivým odvetvím a na zmeny a požiadavky trhu musí reagovať takmer okamžite.
Zavŕšenie roka patrí jednoznačne k spusteniu novej webovej stránky www.regionzahorie.sk.  Názov stránky je totožný s fanúšikovskými stránkami organizácie na sociálnych sieťach facebook, instagram a youtube.
Nová webová stránka je destinačnou webstránkou, ktorá poskytuje návštevníkom alebo záujemcom o región informácie o pamiatkach, atrakciách, kde sa samozrejme dozvedia aj otváracie hodiny či výšku vstupného a iné dôležité informácie. Okrem pamiatok máme pre návštevníkom pripravené informácie o vodných plochách, kúpaliskách, wellness, športových aktivitách.
Nechýba ani gastrozóna, ktorá upriamuje pozornosť na vínnu cestu Záhorie, malé remeselné pivovary a špeciality regiónu aj s receptami. Okrem iného nechýbajú ani ubytovacie a stravovacie zariadenia. Kalendár podujatí poskytne prehľad aktuálnych podujatí regiónu, ale aj zoznam 10 najväčších podujatí či 10 menších, ale o to zaujímavejších podujatí, ktoré stoja za návštevu.
Návštevníci sa dostanú k aktualitám zo Záhoria a budú si môcť pozrieť propagačné materiály aj v elektronickej forme. Aj samotná oblastná organizácia tu bude mať priestor na prezentáciu svojej činnosti. Návštevníci budú mocť získať informácie o podujatiach či tipoch na výlet prostredníctvom odoberania newslettru.
V najbližšom období pribudne na stránke rezervačný systém na ubytovanie a v ďalšom roku aj jazykové mutácie stránky, aby sme vyhoveli i cezhraničným návštevníkom.


 

  Vianočná besiedka MŠ a ZŠ Hlboké

20171216_151805 (2).jpg

Ďakujem deťom z MŠ a žiakom zo ZŠ za krásny a bohatý vianočný kultúrny program, pani učiteľkám za nacvičenie programu a zamestnancom obce za prípravu a výzdobu kultúrneho domu.   starosta vystupenie deti.jpg


 

Vianočná členská schôdza JDS

20171218_151432 (3).jpg

Blahoželám všetkým jubilantom JDS v Hlbokom, ktorí si v roku 2017 pripomínajú svoje významné životné jubileá. Želám im veľa lásky, pokoja, pevného zdravia, šťastia a ešte veľa veľa rokov prežitých v spokojnosti medzi nami a svojimi najmilovanejšími. 


 

Služby Božie počas vianočných sviatkov

Služby Božie počas adventu a Vianoc 2017-page-001.jpg


 

PF 2018

PF 2018 Obec Hlboké.JPG

Vianoce sú sviatkami pokoja a radosti, preto vám chcem zaželať šťastné a veselé vianočné sviatky, plné Božieho požehnania, prežité v kruhu svojich najbližších. Želám Vám hlboké prežitie mystéria Vianoc, aby sa Kristus zrodil v každom srdci, lebo to je zmyslom našich životov. V roku 2018, prajem veľa zdravia, šťastia, lásky a Božieho požehnania.                          starosta


 

Nové číslo Hlbockých pohľadov

Oznamujeme občanom, že je na predaj ďalšie číslo obecných novín Hlbocké pohľady. Noviny si môžete zakúpiť už dnes 20. 12. 2016 na Obecnom úrade v Hlbokom. Cena výtlačku je 0,50 €. Môžete si prečítať informácie zo života obce, základnej a materskej školy, správy starostu o činnosti, duchovné okienko a spoločenskú kroniku.


 

Vianočný stolnotenisový turnaj o pohár starostu obce

      V sobotu 30. decembra 2017 sa uskutočnil prvý ročník stolnotenisového turnaja o pohár starostu obce Hlboké. Turnaja sa zúčastnilo 29 účastníkov, ktorí boli rozdelení do 7 skupín po štyroch. V skupine ,,C" bolo 5 účastníkov. Z každej skupiny postupovali prví dvaja, z päťčlennej ,,C" skupiny postúpili traja a posledné postupové miesto sa ušlo najlepšiemu z tretích miest. Vyraďovacia časť sa potom hrala pomocou pavúka k.o. systémom až po finále. Víťazom turnaja sa stal František Gondár, ktorý vo finále odvrátil dva mečbaly a otočil zo stavu 0:2 na 3:2. Druhý skončil František Kubánka a na treťom mieste sa umiestnil Denis Pekar. Štvrté miesto obsadil najlepší ,,Hlbočan" Róbert Gašpárek. V základných skupinách sa hralo na 2 víťazné sety, vo vyraďovacej časti sa hralo na 3 víťazné sety. Podujatie sa vydarilo, odohralo sa bez komplikácií v priateľskom duchu, ale v súťažnom nasadení. Veríme, že turnaj bude tradičným spestrením Vianočných sviatkov v Hlbokom. Prinášame Vám sumár výsledkov turnaja.http://kronika.obechlboke.sk/Dokumenty na web/Vysledky TURNAJA.pdf                             Mgr. Peter Koprla

     Touto cestou sa chcem poďakovať FK TJ Družstevník Hlboké za spoluprácu pri organizácii turnaja, pánovi Milanovi Kovárovi, Jánovi Juricovi, MVDr. Milošovi Čobrdovi za zapožičanie stolnotenisových stolov a všetkým účastníkom za vydarený športový deň. Fotografie z turnaja nájdete vo fotogalérii.            starosta

getpicture (1).jpg

getpicture.png


 

Staršie oznamy 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14


 

webygroup

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

Za obsah zodpovedá
Obecný úrad Hlboké


8443515

Úvodná stránka