Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce Hlboké

Aktuálne

     Od 2.11.2015 je novým administrátorom pán farár zo Senice Mgr. Juraj Šefčík. Služby Božie budú každú nedeľu v čase o 9:00 hod. v Evanjelickom chráme Božom v Hlbokom. V prípade potreby kontaktujte pána farára na dolu uvedených kontaktoch.

              i_3468843.jpg

 

Pani farárka Mgr. Anna Ďurcová odišla do starobného dôchodku. Cirkevný zbor jej ďakuje za jej vyše 20 ročné pôsobenie a želá jej pokojnú jeseň života.

 

Administrátor :                   Mgr. Juraj Šefčík

Zborový dozorca:            

Zborový kurátor:               Ing. Miloš Čobrda

Zborový kantor:                Peter Válka

 

Názov:                               Cirkevný zbor ECAV na Slovensku so sídlom v Hlbokom

Adresa:                              Hlboké 115, 906 31 Hlboké

Kontakt:                             0908/739 069, e mail - senica@ecav.sk

 

Národná kultúrna pamiatka - Pamätná fara

Pamätná fara Hlboké.jpg

Pamätná fara 21.9.2015.jpg

Národná kultúrna pamiatka - Evanjelický kostol z roku 1787

NKP Evanjelický kostol Hlboké 13.9.2017.jpg

Národná kultúrna pamiatka - Socha Dr. Jozefa Miloslava Hurbana

20170913_111345.jpg

 


 

2% z dane na Evanjelickú diakoniu

   Tlačivo na poukázanie sumy do výšky 2% zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby, na ktorom sú predvyplnené údaje o Evanjelickej diakonii:

Tlačivo pre Evanjelicku diakoniu ECAV na Slovensku

 

 


 

Poďakovanie

   Sestra farárka a presbyterstvo evanjelického cirkevného zboru v Hlbokom aj touto cestou ďakujú bratom, ktorí sa pravidelne zúčastňujú na obnove fasády kostola. Za roky 2010 a 2011 bezplatne odpracovali veľa hodín pri omietaní a samotnej príprave omietky. Ďalej ďakujú rodinám, ktoré darovali cement, piesok a bezplatný dovoz materiálu pre obnovu exteriéru kostola, ako aj všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom, či finančným alebo materiálnym, prispeli a stále prispievajú na zakúpenie potrebného stavebného materiálu. Veľká vďaka patrí aj sestrám, ktoré zabezpečovali obedy a sladké koláčiky s občerstvením pre majstrov.

Otče nebeský, ďakujeme Ti, že aj takýmto spôsobom si s nami a dávaš nám silu a nádej, že môžeme spolupracovať a dokazovať ostatným, že aj z toho mála čo máme a čo nám naši predkovia zanechali, vieme vytvoriť dielo pre útechu Bohu a radosť všetkým ľudom.

 

Mgr A. Ďurcová a presbyterstvo
ECAV Hlboké


 

 

Dvadsiateprvé storočie a naša budúcnosť 

   Jeden kozmický rok, čiže 25 920 našich rokov prejde na planéte Zem, kým slnečná sústava obehne okolo centrálneho Slnka galaxie. Každých 2160 rokov pozemských prechádza Zem cez jedno z dvanástich znamení zverokruhu. Ich vystriedanie trvá jeden kozmický rok.
Aké prosté, aké dokonalé. Systém funguje úplne presne, ale ako je to možné, pýtame sa sami seba. Veď bez riadenia človeka nič nemôže fungovať, to predsa poznáme zo života. Kto alebo čo riadi celý vesmír, veď všetko, čo je okolo nás, riadia múdri ľudia. Sme teda na pochybách, či tá múdrosť je naozaj ľudská alebo patrí samotnému Stvoriteľovi?
Ani Stvoriteľ to nemá s nami ľahké:
Daroval nám život, nevieme s ním zaobchádzať.
Daroval nám zdravie a šťastie, my rozprávame o chorobách a smútkoch.
Požehnal nám všetko, čo si len človek môže priať. Či nechceme alebo nevieme Mu za to ani poďakovať? Život ako taký, narodenie, škola, štúdium, rodina a všetko ostatné akoby bolo iba v ľudských rukách a patrilo iba vzdelaným a bohatým. Kde sa stratila rovnováha medzi dobrom a zlom, medzi slávou a pokorou, medzi radosťou a smútkom? Či u nás neprevláda iba negatívny smer života? Aj takto nám Stvoriteľ dokazuje lásku a trpezlivosť, že nás nechá samých o všetkom rozhodovať, aby sa k nám mohol znova priblížiť, keď padneme na samé dno starostí. To je tá rovnováha, ktorú nastavil Stvoriteľ pre centrálnu galaxiu Slnka a našu Zem.
Na našej Zemi v 21. storočí dokonale vládne mamon a závisť, najväčšie zlo našej doby. Nenávisť a závisť ľahko ovládla ľudskú myseľ. Honba za mamonom je taká silná, že aj tí, čo majú veľa, chcú mať ešte viac. Závisť voči tomu, kto je zdravý a bohatý, je veľká. Zatratení sú zasa tí, čo nič nemajú, ľudia odvracajú od nich zrak, lebo myslia, že k nim nepatria. Dnešná povýšenosť skutočne nemá hraníc. Najväčšia lož sa stáva pravdou, ale je nestála ako dom postavený na piesku. Myšlienky ľudí ničia ich samých a atmosféru radosti vystriedal strach, napätie a stres. Veľa ľudí si to začína uvedomovať, ale sila mamonu je taká silná, že nechcú vidieť, čo zanechajú svojim deťom, sú krátkozrakí a pohodlie, na ktoré sa naučili, im vyhovuje. Nevidia, že Zem od únavy zomiera a my s ňou. Vody na pitie je čoraz menej, v určitých oblastiach sa celkom vytratila. Všetka voda na zemi je už znečistená, je len málo prameňov, ktoré vyvierajú z veľkej hĺbky a sú čisté, tie ale ľudia rýchlo objavia a vrhnú sa na ne pre svoj zisk ako kobylky. Berú vodu do zásoby, ale ani tá im dlho nevydrží. Niekde je veľké sucho a oheň ničí všetko živé a niekde je zasa veľká voda, pred ktorou sa nedá utiecť, všetko živé dokáže zničiť. Akoby sa sama Zem chcela očistiť od všetkého, čo sme jej my stihli spôsobiť. Kyslíka je málo, pribúda smogu a nedá sa nám dýchať. Vody sú znečistené, bojíme sa napiť, že ochorieme. Ľudia sú unavení, celý spôsob života ich vyčerpáva. Existencia zeme je ohrozená, ale je tu niekto, na koho sa môžeme spoľahnúť. Stvoriteľ Sveta a Zeme je tu. Prosme Ho tak, ako sme ešte nikdy nikoho neprosili. Z celej duše, srdca, mysle, tak ako nás učil Pán Ježiš, keď bol na tejto Zemi a na ktorú sa opäť vráti, aby všetko napravil, čo sme dokázali pokaziť. Niet sa čoho báť. On príde a vráti aj rovnováhu medzi odklonenú galaxiu Slnka a Zeme.


Anna Šullová


 

webygroup

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

Za obsah zodpovedá
Obecný úrad Hlboké


8506225

Úvodná stránka