Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce Hlboké

Poľovnícke združenie Senica - Bažantnica

 

Z činnosti:

12.8.2017 Strelecký pretek a poľovnícka zábava 

18.8.2016    Strelecký pretek a poľovnícka zábava

15.8.2015     Strelecký pretek a poľovnícka zábava

13.8.2014    Strelecký pretek a poľovnícka zábava

august 2013 Strelecký pretek a poľovnícka zábava

18.8.2012 Strelecký pretek a poľovnícka zábava

 

 

O združení

Bohatá história poľovníctva v obci zasahuje až do 30-tych rokov minulého storočia. Intenzívnejšia činnosť sa prejavila až v 60-tych rokoch, kedy sa za pomoci poľnohospodárskeho družstva a obecného úradu začala budovať poľovnícka strelnica v časti KRÚŽOK ( pre brokovú a malokalibrovú streľbu). Svojpomocne poľovníci postavili i chatu. Verejné strelecké preteky boli spojené s tanečnou zábavou ( tzv. juniálesy). Program pre širokú verejnosť bol pestrý - streľba na asfaltové terče, na zajace na prieseku, posedenie a tanec pri hudbe, poľovníckom guláši, tombola, občerstvenie.


V roku 1976 sa vytvorilo súčasné Poľovnícke združenie pod názvom Senica- Bažantnica spojením poľovníkov z Čáčova, Hlbokého a Senice. Podnetom bolo vytváranie väčších poľnohospodárskych celkov, spájaním pôvodných dedinských poľnohospodárskych družstiev. Novovzniknuté Poľnohospodárske družstvo - 9. máj Senica hospodári v katastrálnom území Čáčov, Hlboké, Kunov, Rovensko, Rybky, Senica.


Nové poľovnícke združenie nadviazalo na úspešné tradície organizovania streleckých pretekov a spoločenských podujatí v časti KRÚŽOK ( každoročne v mesiaci august). Od roku 2000 sa verejný strelecký pretek uskutočňuje ako Memoriál Drahotína Millu, úspešného brokového strelca, budovateľa strelnice.


Poľovnícke združenie má v súčasnosti 37 členov a 1 čestného člena. Areál strelnice sa postupne zveľaďoval, zväčšila sa kapacita na sedenie pre návštevníkov, rozšírila sa chata, vybudovali sa sociálne prevádzky, areál bol napojený na verejný vodovod.


Pri poľovníckom združení aktívne pracuje Krúžok mladých priateľov poľovníctva a ochrany prírody za veľmi úzkej a úspešnej spolupráce so Základnou školou v Hlbokom.


Areál strelnice využíva školská mládež tak ako i Jednota dôchodcov.


Poľovnícke združenie má veľmi dobrú spoluprácu s Obecným úradom Hlboké. Chatu využívajú i členovia poľovníckeho združenia pri rôznych rodinných udalostiach.


Úsilie poľovníkov je zamerané na starostlivosť o voľne žijúcu zver, budovanie a opravy poľovníckych zariadení v revíri ako i na zveľaďovanie areálu strelnice KRÚŽOK.


Revír je začlenený do srnčej oblasti. Prevažuje tu zver srnčia, z raticovej zveri sa tu ďalej vyskytuje zver jelenia, danielia, diviačia. Z drobnej zajac, bažant a kačica divá. Dravá zver je zastúpená líškami, kunami.
 


 

webygroup

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

Za obsah zodpovedá
Obecný úrad Hlboké


8506091

Úvodná stránka